Hejt Stop! - pomoc psychologa, infromatyka i prawnika

 

Nasza wiedza na temat cyberprzemocy, której narażone są nasze dzieci, nadal jest niedostateczna. Badania pokazują, że dzieci i młodzież coraz częściej doświadczają różnych form agresywnego hejtu. Co roku ponad połowa młodych Polaków staje się celem szykan. Dlatego ważne jest, abyśmy zwiększyli naszą czujność i wiedzieli, jak reagować w trudnych sytuacjach oraz gdzie szukać pomocy. Na rynku dostępny jest bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży o numerze 116 111. Natomiast InterRisk, w ramach dobrze znanej polisie szkolnej EDU Plus, oferuje usługę Hejt Stop. Ubezpieczyciel jest gotów szybko i właściwie zareagować, zapewniając dziecku wsparcie psychologiczne, prawne oraz informatyczne.

Dzięki ubezpieczeniu szkolnemu EDU Plus, pomoc informatyczna w opcji Hejt Stop udzielana jest przez 24 godziny na dobę w każdy dzień roboczy. Celem tej usługi jest zwiększenie bezpieczeństwa ubezpieczonych na portalach społecznościowych, w szczególności wsparcie w przypadku włamania na prywatne konto lub profil. Pomoc psychologiczna realizowana jest przez dyplomowanych psychologów. Pomoc prawna podobnie, jak pomoc psychologiczna, udzielana jest w każdy dzień roboczy telefonicznie lub mailowo. Ubezpieczeni są obsługiwani przez prawników z tytułem zawodowym. Usługi z zakresu pomocy prawnej są nielimitowane.

Dzięki Hejt Stop dziecko ubezpieczonego ma dostęp do:

Pomocy informatycznej:
- celem zwiększenia bezpieczeństwo na portalach społecznościowych,
- w przypadku włamania na portal społecznościowych.

Pomoc psychologiczna i pomoc prawna w przypadku:
- znieważenie lub zniesławienie w sieci,
- cyberbulling, cybermobbing (gnębienie w wirtualnej przestrzeni),
- agresywne, obraźliwe działania w sieci (np. komentarze lub opinie na temat Ubezpieczonego),
- rozpowszechnianie nieprawdziwych lub niepożądanych prywatnych informacji w sieci lub rozpowszechnianie w sieci zdjęć Ubezpieczonego,
- deepfake (czyli techniki obróbki obrazu, w której istnieje możliwość dopasowania twarzy do innego ciała).

 

Hejt Stop! - pomoc psychologa, infromatyka i prawnika