Wypadek na hulajnodze - odszkodowanie 6 800,00 zł

Ania jest typową studentką, która uwielbia spędzać czas ze znajomymi i imprezować. Oczywiście ma też sporo nauki, do której przykłada się jak może. Po jednej z nocy pełnych nauki niestety zaspała na uczelnie. Przez to w pośpiechu śpieszyła się na poranny wykład i zdecydowała się wypożyczyć hulajnogę elektryczną, aby zaoszczędzić czas.

Z początku jazda na hulajnodze była zabawna i wygodna. Ania czuła się jak w filmie, przemieszczając się z prędkością przez ulice miasta. Jednak w pewnym momencie, gdy próbowała ominąć wyboje na chodniku, straciła równowagę i nagle wywróciła się na ziemie. Upadek był gwałtowny i Ania uderzyła głową o chodnik.

Przechodnie szybko podbiegli, aby jej pomóc i wezwali karetkę. Ania była dezorientowana, miała trudności z mówieniem i czuła się bardzo słabo. Po przyjeździe do szpitala okazało się, że ma złamany nos i wstrząs mózgu. Lekarze zadecydowali, że potrzebuje hospitalizacji.

Ania spędziła w szpitalu 4 dni. Następnie musiała poddać się rehabilitacji.

To były trudne dni dla Ani, ale w miarę jak czas mijał, jej stan zaczynał się poprawiać.

Ten wypadek na hulajnodze był dla Ani ostrym przypomnieniem o ważności ostrożności i bezpieczeństwa w codziennym życiu. Pomimo trudności, z którymi się zetknęła, była wdzięczna za to, że miała rodzinę i przyjaciół, którzy ją wspierali, oraz za to, że ubezpieczenie NNW, które wykupiła wcześniej, pokryło część kosztów jej leczenia i opieki medycznej.

Ania miała wykupione ubezpieczenie NNW o wartości 194,00 zł na rok.

Odszkodowanie wyniosło:

- 1 600,00 zł złamanie nosa

- 4 000,00 zł wstrząs mózgu

- 400,00 zł 4 dni w szpitalu w wyniku wypadku

- 800,00 zł zwrot kosztów rehabilitacji

Razem: 6 800,00 zł

Ania wróciła do studiów po kilku tygodniach rekonwalescencji, ale teraz zdecydowanie bardziej uważała na siebie i swoje otoczenie. Jej historia stała się przestrogą dla innych studentów o tym, jak ważne jest odpowiednie ostrożność i posiadanie ubezpieczenia NNW.

A Ty masz już ubezpieczenie NNW?